tel. : 792944035
Pielęgnacja włosów przedłużanych
Dodano:

Pielęgnacja włosów przedłużanych

CMS

Pielęgnacja włosów przedłużanych i wiedza na ten temat pozwoli nam cieszyć się bardzo długo jakością włosów. Włosy Tukka Virgin Premium to najwyższa jakość dlatego ich pielęgnacja nie wymaga aż tak wielkiej uwagi jeśli chodzi o specjalistyczne szampony i odżywki, tym niejmniej kilka zasad pozostaje niezmiennych oraz należy je kategorycznie przestrzegać.

Tukka w tym celu przeszkoliła kilka salonów, które wiedzą jak obchodzić się z naszymi włosami. Z tego też powodu włosy Tukka z serii Virgin Premium są jedynie do kupienia w salonach partnerskich wraz z profesjonalną usługą. Osoby przedłużające powinny jednak same posiadać odpowiednią wiedzę na temat pielęgnacji swoich "drugich włosów" aby móc cieszyć się nimi jak najdłużej.

Co jest najważniejsze w pielęgnacji włosów naturalnych przedłużanych? 

Czesanie

Jeżeli pragniemy, aby nasze włosy były w dobrej kondycji, powinniśmy obchodzić się z nimi delikatnie. Pamiętajmy, że pielęgnacja włosów zaczyna się od mycia, przez suszenie, aż po codzienne czesanie. Jeśli nie zadbamy o dobre akcesoria do stylizacji oraz do czesania włosów, na niewiele zdadzą się najlepsze kosmetyki, szampony i odżywki. Złej jakości szczotka może wyrządzić bardzo dużo krzywdy naszym włosom. Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Najgorsze dla włosów są cienkie grzebienie i szczotki z kuleczkami, które szarpią i wyrywają kosmyki. Metalowe lub plastikowe ząbki mogą wyrywać włosy. Pamiętajmy, że grzebień nie nadaje się do rozczesywania włosów- jest to rola wyłącznie szczotki. Natomiast kuleczki w szczotkach rozciągają włos i mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia łusek, co w dalszej konskwencji łatwo może spowodować puszenie i plączenie się włosów. Szczotki używane do przedłużanych włosów są zakończone prosto jak zwykłe tangleteezer.

Należy zwrócić uwagę, by szczotka nie miała elementów, o które mogą zaczepiać się pojedyncze pasma. Najlepszym wyjściem jest sięganie po szczotki z naturalnym włosiem, wystarczająco elastycznym, by rozczesać włosy czy wykonać masaż głowy, ale dość miękkim, aby nie uszkadzać kosmyków.

Szczotka z włosia dzika

Do najbardziej poszukiwanych i cenionych produktów należą ostatnio szczotki z naturalnego włosia dzika, które charakteryzują się doskonałą strukturą. Dzięki temu pozwalają one na rozczesywanie włosów bez ich uszkadzania, a także na rozprowadzanie olejków od nasady po końce. Szczotki z włosia dzika sprawiają, że włosy są oczyszczone i wygładzone.

Czesanie włosów przedłużanych

Popularność szczotek z naturalnym włosiem wzrosła między innymi dzięki włosom przedłużanym, które potrzebują szczególnej pielęgnacji. Ich pasma są gładkie i nisko porowate, przez co włosie dzika jest wprost idealne do ich pielęgnacji, gdyż nie elektryzuje kosmyków i pozostawia je lśniące oraz dobrze rozczesane. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o naturalne włosy na taśmie, które należy dokładnie rozczesywać między innymi przed myciem i po myciu.

Włosy przedłużane należy czesać szczotkami o konstrukcji owalnej lub prostokątnej, która ułatwia stylizację i umożliwia podniesienie kosmyków u nasady, pozwalając na zwiększenie objętości fryzury. Zalecane są dobrej jakości szczotki z połączeniem krótkiego włosia dzika oraz dłuższego włosia z dobrej jakości tworzywa sztucznego.

Niezależnie od tego czy masz włosy krótkie, długie, czy też może nosisz naturalne włosy na taśmie, pamiętaj o delikatnym rozczesywaniu z użyciem dobrej szczotki. Do rozczesywania możesz też używać specjalnych odżywek zwiększających poślizg szczotki, eliminujących splątywanie i zabezpieczających włosy.

Czesanie włosów Przed i Po myciu

Włosy przed myciem powinny być delikatnie rozczesane, następnie umyte delikatnie raczej na zasadzie wygniatania niż szorowania. Delikatnie spłukane i odsączone. Następnie włosy delikatnie rozczesujemy szczotką do przedłużania od końcówek wzwyż. 

Stylizacja

Włosy Tukka Premium mogą być stylizowane jednakże należy pamiętać o umiarze tak samo jak w przypadku włosów naturalnych i nie poddawać jej zbyt częstym zabiegom takim jak prostowanie czy kręcenie w wysokiej temperaturze. Jeśli już należy używać chroniących przed wysoką temperaturą preparatów Heat Resistant. My zalecamy używanie od razu po wysuszeniu włosów tradycyjnych wałków, których obecnie w fomie i rodzaju jest na rynku ogromna ilość a które w żadnym przypadku nie wyrządzają krzywd jak lokówki czy prostownice.

Pozostałe artykuły